Įveskite norimą pradinę įmoką
Įveskite sutarties trukmę
Pasirinkite pageidautiną palūkanų normą
Kas yra veiklos nuoma?

Automobilio pirkimas su likutine verte yra bene palankiausias būdas sutaupyti perkant naują automobilį ar net siekti prabrangesnio modelio nei naudojantis įprastu pirkimu lizingu. Tai pasiekiama mokant ne visą automobilio kainą, kadangi pirkėjas neprivalo padengti likutinės vertės sutarties vykdymo pabaigoje.  

 

Automobilio likutinė vertė yra automobilių atstovybės nustatyta minimali automobilio vertė lizingo sutarties vykdymo pabaigoje. Pavyzdžiui, jeigu naujo automobilio kaina yra 50 tūkst. eurų, o sutarties trukmė - 5 metai, galime spėti, kad likutinė vertė vidutiniškai bus apie 15 tūkst. Eurų (arba apie 30% naujo automobilio kainos). Pridėkime 10% pradinį įnašą ir per penkerius metus pirkėjas mėnesinėmis įmokomis turės padengti iš viso 30 tūkst. eurų: kur kas mažesnę sumą nei perkant kitais išsimokėjimo būdais. 

 

Likutinė vertė nustatoma atsižvelgiant į daugelį kriterijų. Pagrindinis - rida. Automobilio pardavėjas atsižvelgdamas į pirkėjo įpročius įvertina kiek kilometrų per sutarties terminą įveiks automobilis. Tarkime, jei vidutiniškai nuvažiuojate iki 20 tūkstančių kilometrų per metus ir norite pasirinkti penkių metų lizingą, automobilio likutinė vertė bus apskaičiuojama 100 tūkst. kilometrų ridai. Tiesa, jeigu susitarta rida viršyjama, pirkėjas turi kompensuoti skirtumą. Vienas dažniausiai pasitaikančių būdų yra mažas mokestis už kiekvieną nuvažiuotą papildomą kilometrą. 

 

Kitas svarbus kriterijus, kuris daro įtaka automobilio likutinei vertei, yra jo paklausa rinkoje. Paklausa gali priklausyti nuo gausybės aspektų pradedant automobilio marke ar variklio tipu ir baigiant spalva. Įsigydami automobilį su didesne likutine verte galite tikėtis mažesnių mėnesinių įmokų. Be to, galite derėtis dėl jos su pardavėju ir susikomplektuoti galimai paklausesnį automobilį kai teks su juo atsisveikinti pasibaigus sutarties terminui. 

 

Be palankesnių galimybių mokant mažesnę mėnesinę įmoką įsigyti prabangesnį automobilį, pirkimas su likutine verte suteikia ir kitų privalumų. 

 

Vienas tokių privalumų yra mažesnė asmeninių finansų rizika. Pavyzdžiui, jeigu prasideda sunkmetis ir automobilių vertė krenta, kas labiausiai tikėtina prabangesniems automobiliams, jūs galite pasirinkti grąžinti automobilį pardavėjui, jei jo likutinė vertė aukštesnė nei rinkos kaina. Tuomet galite nemokant likusių įmokų įsigyti naują automobilį. 

 

Kitas privalumas yra galimybė atgauti dalį įmokų. Taip padaryti įmanoma, jei sutarties termino pabaigoje automobilio rinkos vertė yra aukštesnė nei nustatyta likutinė vertė. Tuomet galite patys parduoti automobilį, grąžinti likutinę vertę ir gal net atgauti sumą, kuri siektų pradinio įnašo dydį. Nors šis būdas reikalauja kiek apdairumo ir sėkmės, nemaža dalis naujų automobilių savininkų yra pasinaudoję šiuo privalumu. 

 

Tiesa, turėsite galimybę sutarties pabaigoje išsipirkti automobilį. 

 

Kita patraukli galimybė yra mokėti didesnes mėnesines įmokas ir padengti dalį likutinės vertės; šie pinigai vėliau gali pavirsti pradiniu įnašu naujam automobiliui, kuriam sukaupėte per kelerius metus. Veiklos nuoma gali būti puikus būdas nuolatos vairuoti naujausią automobilio modelį. 

Pasirinkite banko pasiūlymą arba įrašykite palūkanų normą patys
Banko pavadinimas
Procentai
Aprašymas
Swedbank
2.29%
Minimali palūkanų marža
Citadele
1.49%
(+ 6 mėnesių Euribor) Elektromobiliams ar itin mažos emisijos automobiliams
SEB
2.10%
Minimali palūkanų marža (+ 6 mėn. Euribor)
Luminor
2.39%
Minimali palūkanų marža (+ 3 mėn. Euribor)
Šiaulių bankas
1.89%
(+ 6 mėnesių Euribor) Hibridiniams automobiliams arba automobiliams su mažo galingumo vidaus degimo varikliu
Vidutinės palūkanos
Įrašysiu pats
2.15%
Įrašykite orientacines palūkanas patys
Bandomoji versija

Sveiki atvykę į Naujų ratų bandomąją versiją

Daugelis funkcijų yra veikiančios, tačiau galimi jų veikimo sutrikimai. Galimi ir pateikiamos informacijos netikslumai. 

Jeigu turite komentarų ar pasiūlymų - laukiame jūsų el. laiškų info@naujiratai.lt

Naujiratai.lt komanda

Ar reikia pagalbos su dominančiu automobiliu?

Parašyk mums kokio automobilio ieškai arba koks domina ir mes pasistengsime atsiradus geram pasiūlymui juo su tavimi pasidalinsime! 

Sutinku su taisyklėmis